banner200
banner222
Yeşim
Yeşim
21 Ocak 2016 Perşembe 18:00
İZMİR ADLİYESİ’NDE ZİMMET ŞOKU!
banner188
banner213
banner230

İzmir Adliye Sarayı’nda zimmet şoku yaşandı. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görev yapan bir bayan kalem müdürü, farklı bir mahkemede görev yapan bir katip, ile Ticaret Mahkemesi’nde görev yapan bir mübaşir üzerlerine zimmet geçirdikleri iddiasıyla açığa alındı. Adliye’de dilden dile konuşulan olayda Ticaret Mahkemesi’nde görev yapan mübaşirin, aynı kalemde çalışan bir memurun e-imza şifresini kullanarak 9 bin TL.kendi üzerine avans çıkardığı ortaya çıktı. Yıl sonu yapılan devirlerde olayın ortaya çıkması üzerine suçunu itiraf eden mübaşir soruşturma bitene kadar açığa alındı.

KALEM MÜDÜRÜ ŞOK YARATTI

İzmir Adliyesi Sarayı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde uzun süredir kalem müdürlüğü yapan A.S.’nin de 15 bin TL.üzerine zimmet geçirdiği ortaya çıktı. Yıl sonu yapılan devirlerde ortaya çıkan olaydan sonra ifadesi alınan bayan kalem müdürü, zimmet suçlamasını kabul etmedi. Olayla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, bayan kalem müdürü açığa alındı. Adliye personeli ve avukatların yakından tanıdığı bayan kalem müdürünün böyle bir olaya adının karışması herkesi şaşırttı. İfade veren bayan kalem müdürünün emekli olmak için dilekçe vereceği öğrenildi.

Bu iki olayın ardından bu kez bir katibin aynı şekilde zimmet olayı patlak verdi. Zimmet suçunu itiraf eden katibin üzerine ne kadar zimmet geçirdiği araştırılıyor. Kalem müdürü, katip ve mübaşirin yıl sonu yapılan devirlerde hesapların tutmaması üzerine yakayı ele verdi. Memur savcılığı konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. http://www.yargininnabzi.com/izmir-adliyesinde-zimmet-soku-5324.html

banner229
Son Güncelleme: 21.01.2016 18:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol