banner237
gülsen
gülsen
25 Eylül 2017 Pazartesi 17:33
İş adamı itiraf etti "FETÖ'ye 2 milyon lira bağış yaptım"

Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, eski Bursa Valisi Şahabettin Harput ve  bazı iş adamlarının da aralarında yer aldığı 28'i tutuklu 60 sanığın  yargılanmasına devam edildi. Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın bugünkü duruşmasına 27  tutuklu ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Tutuklu sanıklardan eski Vali  Harput'un ameliyat geçirdiği bu yüzden duruşmaya katılmadığı öğrenildi.

  Etkin pişmanlıktan yararlanan ve tutuklu yargılanmasına devam edilen  Mahmut Kesici, kendisiyle ilgili dijital raporlarda emniyetin dikkati çektiği  bazı hususları açıklamak istediğini söyledi.

 Kesici, cep telefonunun telefon rehberinde Harput ve bazı sanıkların  numaralarının bulunduğunu anımsatarak, "Eski vali Harput, Orhangazi  Üniversitesinin mütevelli heyetindeyken ben de heyetteydim, o yüzden tanışıyoruz.  Ayrıca bana atılan bazı maillerle ilgili de hususlar öne çıkarılmış, mesela Bank  Asya'yla ilgili. Muhasebecilerimin attığı maillerde borçlu olduğumuz bankaların  bilgileri vardı. Bunların içinde Bank Asya da vardı." diye konuştu.

 Kendi isteğiyle etkin pişmanlıktan yararlanmak için başvurduğunu  belirten Kesici, şunları kaydetti: "Aleyhimde ifade veren tanıklardan çoğu, aynı davada yargılanan  sanıklardır. Onlar etkin pişmanlıktan yararlandığım için iftiraya varan  suçlamalar yöneltmişler, ben zaten her şeyi itiraf ettim ve devletimin yanında  yer aldığımı gösterdim. Bunların içine ben de insani duygularla girmiştim, bunu  da itiraf ettim emniyette. Emniyet benim 116 bin lira bağış yaptığımı tespit  edebilmiş Orhangazi Üniversitesine, çok saçma ben 2 milyon liraya yakın bağış  yaptım. Bu örgütle ismimin anılmasından dolayı utanıyorum, pişmanım. Biz bu din  simsarları tarafından nasıl kandırıldığımızı gördük bu hainlerin teşebbüsünden  sonra, ben de bu konuda dersimi aldım. Eğer yardım yapmak istiyorsam devletimin  gösterdiği, izin verdiği sosyal yardımlaşma unsurlarıyla yapmak gerektiğini  anladım."

 Kesici etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanıp tahliye olmak  istediğini aktararak, "Ben bir hata edip bu yapıya girdim, pişmanım. Ben bu darbe  teşebbüsünde bulunan soysuz hainlerle anılmaktan utanç duyuyorum. Benim gidecek  başka bir yerim yok, bu devlet benim devletim, bu ülke benim ülkem başka bir  ülkem yok." dedi. Kesici'nin avukatı da tahliyesini talep etti. 

http://www.milliyet.com.tr/is-adami-itiraf-etti-feto-ye-2-gundem-2525781/

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol