banner237
banner241
gülsen
gülsen
18 Ekim 2017 Çarşamba 16:44
AKP'den CHP'li milletvekiline 100 bin liralık tazminat davası

AKP'den, bir televizyon programında "Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı" ifadesini kullanan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen hakkında, 100 bin liralık manevi tazminat davası açıldı.

Partinin avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan'ın açtığı davanın dilekçesinde, Pekşen'in 11 Ekim'deki televizyon programında darbe girişimi konuşulurken, "Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı" dediği bildirildi.

Pekşen ve programdaki kişilerin diyalogları nakledilen dilekçede, "Davalının programda sarf ettiği, 'Darbeyi AKP'nin kendisi yaptı… Bu öngörülemeyen olaylar, bu şehitler, öngörülemeyen olaylar…' şeklindeki akla, mantığa, vicdana aykırı bu iddiası kesinlikle kabul edilebilir ve tahammülü mümkün bir iddia değildir, yalandır, iftiradır" ifadelerine yer verdi.

Darbe girişiminin "FETÖ" tarafından gerçekleştirildiğinin herkes tarafından bilindiği ve kabul edildiği vurgulanan dilekçede, Yargıtay'ın da darbe girişiminin "FETÖ" tarafından yapıldığı yönünde kararı bulunduğu anımsatıldı.

Ayrıca dilekçede, Pekşen tarafından AKP'nin siyasi ve sosyal kişilik değerlerine karşı ağır saldırıda bulunulduğu belirtilerek, Pekşen'den 100 bin lira manevi tazminat talep edildi.

http://haber.sol.org.tr/toplum/akpden-chpli-milletvekiline-100-bin-liralik-tazminat-davasi-213838

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol